Levanduľová pena

"LEVANDUĽOVÁ PENA" v sebe skrýva spojenie historického poznania, bylinkárstva, liečiteľstva a modernej technológie. V starom Egypte bola levanduľa využívaná v kozmetike a pri výrobe parfumov. Masti a vonné oleje z levandule používala iba najvyššia vrstva – kráľovská rodina a cirkevní hodnostári. Keď archeológovia otvorili Tutanchámonovu hrobku, v hlinených nádobách našli balzamovaciu masť s obsahom levandule. Rimania ešte viac poodhalili liečivé účinky levandule a p rostredníctvom aromaterapie liečili bolesti hlavy, stavy úzkosti a depresie. Levanduľu používali ako repelent, alebo antiseptikum. Ako nápoj ju pili proti migréne. Aromaterapiu a liečivé vlastnosti tejto bylinky naplno využívali prostredníctvom masážnych olejov a zábalov vo svojich vychýrených kúpeľoch. Rimania tiež používali aromatické oleje ako vôňu na telo, do vlasov, oblečenia, kúpeľní a dokonca aj vojenských vlajok. Tiež ako vôňu do postelí a na múry domov. Ženy vešali lenanduľu vedľa postelí, aby podnecovali vášeň. Levanduľa bola vzácnou komoditou. Tradične sa pestovala v blízkosti práčovní a prádlo sa nechávalo sušiť na levanduľových kríkoch. V 16. storočí vo Francúzsku bola považovaná za účinnú a spoľahlivú ochranu proti infekciám a používala sa aj ako dezinfekčný prostriedok. Pri vojnových ťaženiach sa levanduľovým olejom, kvôli nedostatku antiseptík, napúšťalo oblečenie vojakov a liečili sa ňou poranenia z bojov. Povráva sa, že rukavičky napúšťané levanduľovým parfumom slúžili ako prevencia proti cholere. V dnešnej modernej dobe sa trošku pozabudlo na vlastnosti a silu byliniek, ktoré nás obklopujú, a ktoré majú až neuveriteľnú silu. Prostredníctvom modernej technológie výroby peny a impregnácie 100% levanduľovým olejom, Vám prinášame kúsok prírody a liečivé vlastnosti levandule do Vašich spálni. Príjemná vôňa levandule, ktorá stúpa z našich matracov, Vás zahalí a vy si môžete vychutnávať relax a pokojný spánok, ktorý Vám dodá silu do nasledujúceho dňa. Jednoducho táto pena je určená "Pre tých, ktorý milujú spánok“.

BIOGREEN duo

BIOGREEN duo

Jadro matraca tvorí veľmi hustá LEVANDUĽOVÁ pena, ktorá vyniká pružnosťou. Jej pružnosť zvyšuje tvarové prerezanie, ktoré prienikmi ďalších pien vytvára rôzne zóny komfortu na povrchu matraca.V pene obsiahnuté výťažky z levandule, ktoré sú do peny pridávané vo forme esenciálnych olejov, pôsobia upokojujúco a človek pri spánku tak regeneruje nielen telo, ale aj myseľ. Obe strany jadra sú doplnené penou BIOGREEN, pri výrobe ktorej je jedna zo základných zložiek nahradená prírodným ricínovým olejom. Každá strana matraca má inú tvrdosť:zelená je tvrdšia a hnedá je mäkkšia a prispôsobivejšia. Nosnosť: 170 kgVýška: 22 cm..

398,00€

398,00€

LAVENDER duo

LAVENDER duo

24 cm vysoký, luxusne pôsobiaci, obojstranne použiteľný matrac s voliteľným pocitom komfortu, ktorý je vytvorený odlišnou hĺbkou antidekubitného prierezu na povrchu každej zo strán. Matrac je určený prednostne pre užívateľov uprednostňujúcich pocit pevnejšieho pokladu a zároveň obmedzenia nepríjemného protitlaku na telo. Antibakteriálnosť jadra zabezpečuje stredný profil z peny s úpravou SANITIZED. Poťah OLIVA, obsahujúci vitamíny radu E, A, D, a K zabezpečuje dokonalú hydratáciu pokožky, spomaľuje jej starnutie a zároveň odoberá nadbytočné teplo a vlhkosť. Navyše je doplnený v boku všitou 3D textíliou pre lepšie vetranie jadra matraca a držadlami pre lepšiu manipuláciu. Jeho úžitková hodnota sa nestráca ani opakovaným praním, ktoré je v tomto prípade doporučené pri teplote do 60°C...

329,00€

329,00€

LAVENDER flex
Sale

LAVENDER flex

EXTRA PRUŽNÝ! Komfortný taštičkový matrac, jadro matraca tvorí 7 zónová taštičková pružina.Povrchové platne sú z LEVANDUĽOVEJ peny vysokej hustoty 40 kg/m3.Ideálne uloženie na pevný rovný podklad.Nosnosť: 130 kgVýška: 22 cm..

259,00€185,00€

259,00€185,00€

LAVENDER maxi

LAVENDER maxi

Matrac s vysokou nosnosťou, ale aj extra tvrdý. Jadro obsahuje v strede studenú penu s hustotou 45 kg/3 . Na tejto platni je z každej strany hrubá vrstva kokosového vlákna 4 cm, ktoré je lisované na vysokú tvrdosť . Povrch - levanduľová pena s vysokou objemovou hustotou pre dlhodobé zachovanie si svojich vlastností a s obsahom výťažkov z levandule pre hlbší a pokojný spánok. Matrac vhodný pre užívateľov, ktorí potrebujú matrac len s miernou povrchovou prispôsobivosťou ( nižšou mierou zaborenia), ale skôr maximálne pevný, ktorý podrží a „zrovná“ chrbticu . Poťah SILVER odzipsovateľný, prateľný do 60°C, obsahujúci ióny striebra, zabezpečujúci dlhodobé čisté a antialergické prostredie..

329,00€

329,00€

Zobrazenie 1 až 4 z 4 (1 stránok)